Re: Accident Albastrica

#2
Cam nasol cu cel din fata, nefiind prezent la incheierea procesului verbal, asiguratorul celui din spate nu va despagubi. Legat de plecarea celuilalt, legea prevede ca ai 24 de ore sa declari accidentul, in cazul in care nu au existat victime. Pacat ca, in ziua de azi, cand exista atata tehnologie, nu i-a facut macar o poza cu telefonul. Pregatestete sa scoti bani din buzunar pentru reparatia din fata. Poti, daca ai cum, sa gasesti pe cineva cu masina care are cui de remorcare sa dea declaratie ca el a fost cel din fata si atunci poate te scoti. E cam frauda dar aia e, tu stii ce sa faci. Sincer, imi pare rau, asta e pe soselele noastre.
"Educația este ca erecția. Dacă o ai se vede."

Re: Accident Albastrica

#3
Am fost astazi la constatare si mi-a aprobat si fata fara nicio problema.
Masina a ramas in service pentru o evaluare mai profunda si intocmirea devizului de reparatie/plata. In urma acestui deviz, societatea de asigurare imi va comunica daca se repara sau se da dauna totala.

Motorul este deplasat vreo 2 cm in spate. La asta, mecanicii au fost rezervati in a spune ceva.
Matizel și Albăstrica

Save water. Drink beer!
Fişiere ataşate
IMG_20141101_120507.jpg
IMG_20141101_120529.jpg
IMG_20141101_120628.jpg
IMG_20141101_120724.jpg

Re: Accident Albastrica

#6
Pai daca nu sunt de acord sa deconteze 5500 lei la service, crezi ca mi-i vor da mie?
Tare mi-e ca vor declara dauna totala si-mi vor oferi 3000-3500 de lei si epava. Crezi ca o fac cu banii astia?
Matizel și Albăstrica

Save water. Drink beer!

Re: Accident Albastrica

#8
Păi, aș prefera să o repar decât să cumpăr alta și să alerg pe la RAR, poliție, secția financiară ca să o înmatriculez, bașca că nu mai plătesc taxa de mediu și toate celelalte taxe.
Aș lua bările față-spate și cam tot ce ar mai merge de la SH. Ce trebuie de nou, cumpăr de nou. Manopera de tinichigerie mă îngrozește.
Matizel și Albăstrica

Save water. Drink beer!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron