Retinere certificat de inmatriculare

#1
Salutare. Am fost oprit seara trecuta de un echipaj de "tablagii" si mi-au retinut talon pe motiv ca am lumini de alta nuanta si intensitate decat cele omologate. Mentionez ca pe masina am montate lupe si instalatie xenon 6000k. Trebuie sa imi pun inapoi becurile cu halogen (fara lupa) si sa ma duc la RAR pentru verificare. Stie cineva daca mai trebuie sa fac altceva ?
„Nu căuta răspunsuri imposibile. Mai bine schimbă întrebările.”

Re: Retinere certificat de inmatriculare

#11
horytkd scrie:poti pune becuri cu halogen in lupe, nu lupele conteaza ci becurile..
Esti sigur de ceea ce afirmi? Eu zic sa nu mai aruncati vorbe ca asa se ia lumea dupa unii si raman fara certificat! Masina trebuie sa aiba aceleasi becuri si culoare cum a iesit din fabrica altfel se considera modificare si ramai fara certificat! :!: Cum multi scapa, altii platesc din cate se vede si la tine phantomas16 iti zic eu nu becurile sar in ochii la agent ci farurile in sine ca sunt negre si par infoliate daca ramaneau cromate aveai sanse sa scapi ca nu se observa de la distanta!

Re: Retinere certificat de inmatriculare

#14
robertmnw scrie:
horytkd scrie:poti pune becuri cu halogen in lupe, nu lupele conteaza ci becurile..
Esti sigur de ceea ce afirmi? Eu zic sa nu mai aruncati vorbe ca asa se ia lumea dupa unii si raman fara certificat! Masina trebuie sa aiba aceleasi becuri si culoare cum a iesit din fabrica altfel se considera modificare si ramai fara certificat! :!: Cum multi scapa, altii platesc din cate se vede si la tine phantomas16 iti zic eu nu becurile sar in ochii la agent ci farurile in sine ca sunt negre si par infoliate daca ramaneau cromate aveai sanse sa scapi ca nu se observa de la distanta!
Stie foarte bine ce spune, Robert. Doar ca la el politia nu a catadicsit sa comenteze - altora le-o face la greu.
Depinde de agent si de norocul pe care il ai....
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

cron