Inlaturare vopsea de pe spoilere

#1
Salut!

Intentionez sa imi cumpar in urmatoarele 2 saptamani un Matiz (sau un Spark, daca gasesc in 1900 Euro). Am pus anunt si aici. Totusi, eu am cateva idei fixe, iar una dintre ele este pastrarea unui aspect cat mai cuminte pentru aceasta masinuta. Astfel, mie nu imi plac barile vopsite in culoarea masinii la Matiz. Le prefer pe cele simple, negre, altfel arata prea a ou. Nu imi place, de asemenea, nici acel eleron. Mi se pare ca iese prea in afara si masina capata un aspect usor alungit, renuntandu-se la forma rotunjita a spatelui.
Acum, daca gasesc un Matiz bun si cu AC si care sa arate bine chit ca are spoilere in culoarea masinii sau eleron, normal ca o sa-l cumpar, dar am doua intrebari:
1. Stie careva cum se poate da jos vopseaua de pe spoilere? ( Fara a schimba spoilerele si fara a folosi o perie de sarma :)) )
2. Cum se poate da jos eleronul? Am inteles ca raman niste gauri.

Re: Inlaturare vopsea de pe spoilere

#2
1. Nu ai cum...
2. Cumperi capace de plastic care sa intre acolo...

Dar.

1. Le schimb( le vinzi si cumperi unele care iti plac, sau de le dai la schimb)
2. Kit/fibra, smirgheluit etk si vopsit partea de sus..
Matiz SE/Vectra B Cameleon with Air Ride suspension( show car)/Vectra B2 sport caravan/Opel Frontera 3.2/Opel Tigra 1.6/..

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

cron