Chip Tuning Matiz

Ce parare aveti in legatura cu cip-ul tuning la matiz.m-am documentat putin si sunt pro si contra in acest moment.pro pt imbunatatirea cuplului etc.contra datorita pretului.merita investit?astept pareri

Re: Cip tuning la matiz

am pus pe scurt....stiu ca si consumul va creste.dar stau cu gandul ca atunci cand iti umbla la cip,il resofteaza etc.nu iti da nici o garantie.faci totul pe pielea ta....poate sa il faca bine sau nu.nu am avut ocazia sa merg cu vreun matiz care sa aiba cip tuning,ca sa imi fac o idee.cum trage fata de a mea,cum se comporta etc...daca e cineva care are aceasta modificare pe buburuza va rog impartasiti cu noi mai multe amanunte bune sau rele...

din cate am inteles nu afecteaza viata motorului....nu prea are cu ce.iti va da cuplu mai mare nu si viteza.ci va trage mult mai bine in treptele 2,3,4.acuma stau sa ma gandesc sa ma risc sa nu ma risc.tare as fi vrut sa gasesc pe cineva care a facut acest pas,sa dau o tura cu el sa imi fac o idee.daca ma da pe spate ma risc ,daca nu ....chiar nu stiu

la mai multe sincer.si pretul pleaca de la 800 ron la 13000 ron,nu mai stiu exact cum se numea,dar o sa dau search pe google.si o sa iti spun.ia zi tu nicolas ce parere ai,merita sa investim in asa ceva?ca inafara de evacuare,filtru sport,ulei bun,alceva nu prea se mai baga lumea sa schimbe,axa came,admisie etc.eu unu m-as baga dar nu prea stiu de unde sa incep.....

Am gasit la urmatoare firme:
-tuningshop.ro
-firma ASPAD,aici era facut matizu ala cu albastru si alb a lul bubu.si intradevar ala tragea bine rau,nu stiu cum sa iti spun.dar in treapta a 3a era diferenta de la cel la pamant fata de cipul stoc.o sa ma mai interesez sa vad ce mai gasesc

Cred ca te referi la powerbox...

Din pacate e o mare minciunica: pe langa puterea marita pe care (sanchi) ti-o da, te minte asa pe fata ca iti scade si consumul de benzina. Nu cred ca am auzit masini cu putere marita fata de producator si cu scadere de consum. Gogoasa asta e bagata in fata la fel cum au fost magnetii pentru micsorarea consumului, cum au fost si PowerTurbo-urile (adica turbinele electrice): minciuni mari aruncate catre oameni in vederea imbogatirii rapide a "producatorilor".
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

nu pot spune "zgaria pe ochi"....oricum masina va trage mult mai bine.deoarece creste cuplu.dar zic asa ca fapt divers.as vrea sa ii fac ceva sa traga mai bine.nu neaparat sa fuga.sa traga,sa aiba mai multa viata in fiecare treapta....dar ce???ma tot gandesc.cum gasesc ceva apar alte argumente care sa ma descurajeze....ca nu e bine,ca nu e bun,pana mea....:(