Re: tuning interior

#16
Cu nuante sau fara tot este o mare chinezarie si o bataie de joc asupra interiorului. Mai frumos decat din fabrica nu poate sa fie , se vede clar modificarile de orice fel . Daca faci un sondaj cu oameni intregi la cap sigur nu le plac modificarile alea de prost gust. Totul vine de la dorinta de a fi unic sau de a copia. Eu bordul incerc sa il curat si sa il tin cat mai original fara zgarieturi si altele.Cu un spray siliconic de buna calitate il faci sa arate foarte bine ,cand spun de buna calitate ma refer la faptul ca unele lucesc de iti provoaca disconfort.Si pe langa bord vopsit, mai ramane de pus un znop de braduti , cruciulite si alte brelocuri agatate de oglinda sau puse la rand cu ventuzele... Imi cer scuze dar asta este adevarul.

Re: tuning interior

#18
fiecare cu gusturile lui.sincer sunt de parere ca vopsirea pieselor de plastic ale bordului nu sunt ok.bordul se intretine foarte ok cu silicon si se mentine ani buni in stare exceptionala.inele cromate la ceasurile de bord si cel mult o vopsire interioara a carcasei ceasurilor de bord e de bun simt,restul.....
sa fie in bafta ta prietenas.

Re: tuning interior

#20
Parerea mea este sa asculti ce ti se spune, fa o balanta de pareri pozitive/negative, si nu te mai lua dupa sfaturi gen "1tuning", "e a ta faci ce vrei cu ea", ca o sa ajungi la un punct in care o sa-ti dai cu pumnii in cap.. gandirile de moment ti le schimbi, si cand constati problema e prea tarziu...


Nu as vrea ca toata lumea sa ia sfaturi de la 1tuning, ca vom ajunge sa impanzim toate orasele tarii cu tuning gen "DB/IL/GR/IF"...

Daca intelegi ce vreau sa zic... nu zic ca arata urat cu consola, si eu o am argintie (din cauza ca am modificat-o in fibra toata, si alta culoare daca as fi pus, ar fi iesit in evidenta toate imperfectiunile minuscule, asa ca nu ma deranjeaza consola, dar nici nu pot sa zic ca-mi place la maxim... as fi facut-o culoarea originala, dar nu mi-a iesit cum mi-am dorit...

:) invata, asculta pareri, citeste si alte forumuri, priveste alte modele si ajungi la o concluzie finala!

Nimic nu se face dupa ureche.. parerea mea.

Re: tuning interior

#21
"Nu as vrea ca toata lumea sa ia sfaturi de la 1tuning, ca vom ajunge sa impanzim toate orasele tarii cu tuning gen "DB/IL/GR/IF"..." Daca tot adaugi toata "provincia" de ce nu adaugi si marele si spectaculosul Bucuresti, sunt destule chiciuri si acolo!!!

Re: tuning interior

#27
Am si eu o mica rugaminte... Am cumparat banda de leduri albastra si 3 leduri rosi pentru ace. Acum intrebarea mea este urmatoarea : ca sa le montez trebuie sa desfac partea din fata sau din spate de la bord? Multumesc

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron