[Bucuresti] Tinichigerie

#1
ADI - 0762743644

Servicii: Tinichigerie din TABLA, nu fibra, mai putin pregatirea aferenta pentru vopsire.
Zona: Andronache - Colentina, dar se poate deplasa, pentru lucrari mari, evident.

Pentru orice informatii puteti intreba aici sau il puteti contacta telefonic si el o sa va raspunda.

Re: Tinichigerie Bucuresti

#5
salut,

finisajul inainte de vopsitorie. masina trece pe la tinichigiu care da vopseaua veche jos (pune flexul cu panza abraziva) la denivelari, lovituri etc. si indreapta tabla. apoi la pregatitor care da chit ,fibra etc. dar daca vrei un finisaj, adica sa indrept tabla fara sa sara vopseaua este foarte greu, depinde de tabla, de lovitura si daca ai acces.
ADI-0762743644

Re: Tinichigerie Bucuresti

#6
Schimb piese ale masini (plafon,aripi spate+fata,panouri spate,podele,praguri,parbrize,lunete,etc)LUCREZ CU ARGON NU CU AUTOGEN
Montez lambo doors,astup manere usi,bandouri etc.,centrez caroseri usi,capote,aripi fata,etc
reconditionez pasaje aripi spate,aripi fata,praguri,podele mancate de RUGINA
ADI-0762743644

Re: Tinichigerie Bucuresti

#9
Vezi ca ti-am corectat eu primul post de pe forum, care era scris cu picioarele complet.
Am rugamintea sa folosesti semnele de punctuatie, pentru a ne fi mai usor de inteles ceea ce vrei sa ne comunici.
De asemenea, abrevierile de genul messenger nu sunt permise.

Inteleg ca tot ceea ce vei face / scrie aici, va fi pentru a ne ajuta pe noi, dar noi trebuie sa si intelegem ce vrei sa ne comunici. Iar daca nu scrii clar si citet, o sa ne fie foarte greu sa te urmarim.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Tinichigerie Bucuresti

#13
Salut Adi,

Spune-mi estimativ daca poti cam cati bani trebuie sa pregatesc pentru tinichigerie la Matiz. Am de facut asa:
- Pasajele spate
- Contraripi spate
- Ochelari spate (acolo unde vin stopurile)
- Intaritura tablier fata (zona pedalier, pe unde iese bieleta de directie)
- Panou spate

Toate sunt mancate de rugina, deci e de taiat si de pus tabla noua sau petice. Ma intereseaza pretul fara vopsit, fara chituit, vreau pretul doar pt tabla si manopera care sa includa taierea, lipirea si polizarea sudurilor.
Si mai vreau sa te intreb daca dpdv al manoperei este mai ieftin sa o peticesc sau sa iau un fund de Matiz de la dezmembrari si sa mi-l sudezi cu totul.

Numai bine!
ex Daewoo Matiz SE 1999

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron