Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

IL 04 CZJ

#1
Matiz an 2004, aproape 90000 km, cumparat in 2014 din bucuresti, dupa ce a fost folosit de doua firme si un batran de aproape 80 de ani. Nu a avut foarte mari probleme la inceput, insa a fost nevoie de cateva reparatii putin mai tarziu, dupa care a mers perfect.

Dotari: aer conditionat, directie fara servodirectie, faruri, 4 roti (cauciucuri de iarna de Matiz pe fata si de vara de Dacie pe spate), suport telefon mobil, port incarcare USB, player casete cu banda magnetica foarte vechi (+ caseta falsa care se conecteaza la telefonul mobil prin AUX) si altele.

Dupa 3 ani de utilizare, pot spune ca e o masina foarte fiabila si nu te lasa balta in conditii grele (intr-o zi de vara, am constatat ca nu mai aveam nici un strop de ulei la motor.. de cat timp, nu stiu.. in alta zi, am ramas fara antigel si am mers cativa km buni cu motorul supraincalzit inainte sa rezolv problema .. stiu, am facut cateva greseli. Este prima mea masina.. Fara ulei, fara antigel.. mai ramane sa mearga fara benzina:)). Comportament deosebit pe drumuri noroioase sau cu gropi. Nu am ramas niciodata intepenit, desi am mers de multe ori pe astfel de drumuri.

Una peste alta, nu m-a dezamagit niciodata si intotdeauna si-a facut treaba, si inca o face ca la carte. In prezent am mai multa grija de ea
Fişiere ataşate
fata.jpg
interior.jpg

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori