Curatat tapiteria

#1
Vara trecuta am uitat in masina un tub cu spuma polioretanica nou care evident a explodat. Ne fiind pe langa masina am vazut dupa ce spuma sa intarit. Stricaciunile facute ar fi: tapiteria, plafon, fete usi, geamuri, plastice, bord murdare, scaun sofer rupta tapiteria, cheder dreapta spate rupt(sa lipit usa de caroserie si cand am fortat deschiderea am rupt chederul). Plafonul si fetele la usi au fost curatate prin inlocuire, plasticele, geamurile si bordul au fost curatate cu ajutorul unei lame de ras, stalpi interiori(fata,spate) au fost curatati prin achizitionarea de ornamente(finite), chederul va fi inlocuit. A ramas tapiteria. Partea din spuma(ca buretele) a fost indepartata dar a ramas tapiteria patat si putin tare in zona murdara.
Stie cineva o solutie de curatat astfel de pete? Merge curatat cu ajutorul curatari cu abur?
PS: Solutia de retapitare am luat-o in calcul :D
Have a nice day!

Re: Curatat tapiteria

#3
Multumesc de raspuns. Da sunt sprayuri, dar toate sunt pentru spuma cruda. Sprayul Ceresit il am si eu dar nu are nici un efect pentru spuma intarita. Nu ar fi problema daca ar ramane imbibata tapiteria pentru ca as aplica o curatire cu abur si as rezolva problema imbibarii.
Have a nice day!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator