Tinichigerie buna in Constata sau in apropiere ?

#1
buna seara oameni dragi, sunt nou pe acest forum si am tot citit subiectele voastre. cel mai mult ma intereseaza sa imi spune ti va rog si mie un service de tinighigerie bun si ok la bani , vreau sa schimb aripile din spate spate pt ca sunt mancate si cele 2 praguri pt ca se gasesc niste gauri prin ele + alte mici retusuri la rugina care a mai aparut
din cate am observat pe net am gasit praguri de matiz la suma de 55 de lei buc din tabla galvanizata si aripa spate stanga dreapta in jur la 80 de lei buc.
pragurile sunt marca Producator : Klocherholm Germania
iar aripile le gasesc la tot felul de firme
Se merita cumparate aceste 4 lucruri pt modificarea partiilor cu rugina? sau exista alte solutii mult mai bune? dar in primu rand vreau sa stiu cat ajunge manopera , am fost la un mecanic din medgidia de unde sunt eu si mi-a cerut 1000 lei mana de lucru fara ca el sa contribuie la nimic ,
cumparat vopsea , in cazul lui dorea sa vin eu cu o tabla de 2 mm parca a zis si o va face el ,la aripi si praguri.

sper sa ma ajutati ca vine iarna si imi sta pe suflet lucrul acesta la masina.
daca e cazul revin si cu niste poze pt a vedea mai exact despre ce e vb

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator