Nu imi mai indica viteza...

#1
Salutare tuturor
Acum 2 zile am schimbat cu succes cablurile de la timonerie.....dar am constatat cu surprindere ca am deranjat cablul vitezometrului si ca nu mai stiu cu ce viteza circul...
Aveti idee de unde poate fi derandaj cablul sau unde pot umbla sa-l repar ?

Re: Nu imi mai indica viteza...

#3
CZR scrie:Vezi in primul rand daca e bine intrat in ceasuri. Bagi mana pe sub bord, nu e nevoie sa demontezi nimic.
Asta inseamna sa imping cablul in sus spre ceasuri sau sa incerc sa dau bordul cu ceasurile jos ! Am sa incerc varianta ta....si/sau sa imping cablul si inspre cutie poate a iesit de acolo...

Re: Nu imi mai indica viteza...

#5
CZR scrie:Ca sa scoti, respectiv sa bagi cablul in ceasuri nu trebuie sa le dai jos. Lasa ceasurile montate si baga mana pe sub bord si roteste de capatul cablului si impinge in acelasi timp, pana simti ca a intrat bine. :lol:
Dap.... cine stie cunoaste......

Re: Nu imi mai indica viteza...

#6
Lasă capătul care intră in bord că nu are nimic... Dacă ai schimbat cablurile de timonerie ai deranjat capătul care intră în cutie, cu toate că nu ar fi trebuit pentru că are o piuliță olandeză care strânge cablul. Bagă-te pe dedesubt și verifică sub cablurile de timonerie sa fie băgat bine și să strângi și piulița (vezi că arată în genul căpăcelelor de la ventilul roților).
Matizel și Albăstrica

Save water. Drink beer!

Re: Nu imi mai indica viteza...

#8
Ca sa nu fac un topic nou......
Problema: acul vitezometrului oscileaza cand accelerez. Cand merg cu o viteza constanta(de exemplu 60km/h) acul oscileaza putin ,dar constant. :D
Stiti cum as putea rezolva problema? Citisem pe siteul vechi ca ar trebui sa curat ceva ....

Re: Nu imi mai indica viteza...

#10
salut,stiu ca nu am ales bine topicul,am o problema si nu stiu ce sa fac,nu se mai aprinde becul de la rezervor,acul merge,dar becul nu.l-am schimbat,degeaba.o idee??
Ultima oară modificat 13 Ian 2013, 11:01 de către Mustang, modificat 1 dată în total.
Motiv: Incalcare regulament, pct 2.b. - Folosirea functiei cautare a forumului - avertisment emis

Re: Nu imi mai indica viteza...

#12
eu cred ca decat sa fii atent la gramatica gen: K, DAK,etc,sau CAUTAREA FORUMULUI,mai bine ai ajuta cu ideii in legatura cu matizurileeee,,,,despre asta e forumul acesta.nu????parerea mea.si am cautat in forum,nu am gasit.poate ma luminezi tu.sau poate gasesc pe forumu-l MUSTANGCLUB.RO

Re: Nu imi mai indica viteza...

#14
mamumik scrie:eu cred ca decat sa fii atent la gramatica gen: K, DAK,etc,sau CAUTAREA FORUMULUI,mai bine ai ajuta cu ideii in legatura cu matizurileeee,,,,despre asta e forumul acesta.nu????parerea mea.si am cautat in forum,nu am gasit.poate ma luminezi tu.sau poate gasesc pe forumu-l MUSTANGCLUB.RO
Stimate utilizator,

Eu cred ca, decat sa stai tu sa imi diseci mie comportamentul de administrator, mai bine ai citi inainte de toate regulamentul, ca e facut cu un rost. Nu mi se pare normal ca, intr-un topic in care de discuta despre indicatorul de viteza, sa vii si sa postezi alta problema care n-are nicio treaba cu acel subiect. Daca merg pe principiul tau, ar trebui sa deschid topic despre flori, fete si baieti, in care sa postez ca am pana, ca nu imi merge ceasul de kilometraj, ca mi-a plouat in masina si ca tralalala si lalala. Cand va veni un nene care chiar vrea sa vada ce solutii s-au dat la o problema, se va incurca si cu explicatia data pentru problema ta, putand sa umble la masina si sa o faca praf din cauza ca nu a fost foarte atent la cursul discutiei (care o luase pe campie rau de tot).

La toate topicurile am oferit raspunsuri, acolo unde am stiut si unde m-am lovit si eu de problema, indiferent ca s-a scris corect sau nu gramatical, sau daca s-au respectat sau nu alte reguli de pe forum; normal ca am atras atentia greselii utilizatorului, dar l-am si indemnat unde sa mai caute rezolvari.

Ah, ca n-ai gasit in prima cautare pe forum nimic, postezi topic nou, nu te apuci sa scrii intr-un topic care nu are nicio legatura cu problema ta. Iti aratam noi calea si atunci, dar macar inchideam topicul tau gresit dupa ce se facea o redirectionare in prealabil catre topicul bun.

Sfatul meu e sa nu mai fii asa virulent si sa accepti cand gresesti (fara sa devii sarcastic), fara sa mai sari asa la cei care se ocupa de bunul mers al forumului.

O zi buna!
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Nu imi mai indica viteza...

#15
Salutare! Big problem! Am umblat azi la ceasurile din bord si cred ca am tras prea tare de cablul vitezometrului si acum nu-mi mai indica nici viteza si nici kilometrajul. Precizez ca l-am bagat bine in spate dar tot nu merge. M-am uitat pe traseul lui pe la motor si am vazut ca era la vedere acea sarma, am incercat sa o bag la loc, sa o intind dar nu s-a putut. Nu stiu daca trebuie sa cumpar alt cablu sau daca pot sa ma uit si pe sub masina la cutie daca pot sa fac ceva de acolo dar nu stiu sa umblu. Daca ar fi cumpar cablul pe care ar trebui sa-l iau pe cel scurt sau pe cel lung?

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori