Re: Nu imi mai indica viteza...

#18
cablul e format dintr-un miez care se roteste si camasa lui

ca sa vezi daca mai e bun te uiti la kilometraj la indicatorul mic, la sute de metri si rotesti cat poti de cablu stiu ca e destul de incomod dar e singura varianta daca nu vrei sa mai demontezi in spatele ceasurilor

acum montatul la loc in cutie ar trebui sa fie simplu, introduci miezula ala care are un capat tare cu profil patrat in gaura si rotesti piulita de siguranta (piulita e de plastic si e facuta sa se stranga cu mana)
nu trebuie sa ridici masina, ai acces pe sus, da filtrul de aer jos, eventual si bateria daca nu ai loc

dar la tine imi e teama ca s-a rupt camasa imediat desupra piulitei si piulita a ramas pe cutie, in cazul asta nu stiu daca se poate repara
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: Nu imi mai indica viteza...

#19
Maine dimineata se uita un mecanic la ea, stie despre ce e vorba ca are un cielo si cam se aseamana. El a zis ca o sa-l dea cu totul jos si il intinde frumos, trage camasa ca sa arate ca unul nou si mi-l pune la loc. O sa va anunt maine cum a decurs treaba :D

Re: Nu imi mai indica viteza...

#20
Se pare ca nu s-a putut face nimic pentru acel cablu si va trebui sa cumpar unul nou. Mai bine asa unul nou pentru 40 de lei si gata :D Dar acum vine marea intrebare: stie careva sa puna asa ceva, contracost evident? Se ofera sa ma ajute si pe mine cineva? :D

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori