Re: Indicator usi deschise

Bravo,la asta nu m`am gandit.voi verifica daca ajunge curent la plafoniera cand e butonul la jumatate si usile deschise.Butoanele de la usi nu cred ca sunt defecte;nu cred ca s`au stricat toate 4 dintr`o data.sau...butonul de la usa soferului face legatura si la celelalte?tin sa mentionez ca acum 1 an cand am cumparat`o,nu avea butoane decat pe usile din fata,dar am tras eu fire si la usile din spate:usa fata dreapta->usa spate dreapta,usa fata stanga->usa spate stanga.astazi voi verifica ideea lui wol si voi posta apoi.multumesc mult!

am uitat sa mentionez:de cand mi s`a defectat martori usi deschise,nici becurile de la aeroterma nu se mai aprind.doar alea.e vreo legatura intre ele,sau a fost o coincidenta?in viitorul apropiat voi desface bordul si voi pune leduri.momentan am led la pozitii,numar spate, scrumiera,pedalier,plafoniera si porbagaj.lumina alba e... altceva si nu vreau sa ma opresc aici :)

renatex scrie: am incercat sa verific sub bord daca e de acolo, dar ma depaseseste pentru ca sunt multe fire si mi`e frica sa nu stric si altceva p`acolo sau sa fac vreun foc de tabara.
M-am uitat la mine, de la plafoniera coboara prin stalpul stanga fata doua fire rosu si alb care intra intr-un manunchi de alte fire. Intr-adevar e greu de umblat acolo mai ales ca firele intra sub niste chestii de tabla.

nu vine minus pe firul de comanda din plafoniera.undeva curentul e intrerupt.am gadilat mormanul de fire de sub bord,dar nimic.nu pot sa imi dau seama cum s`a intamplat.sa am vreun scurt?s`or fi topit firele pe undeva?de ce doar firul asta? ....

am rezolvat.am desfacut ornamentele din plastic de pe stalpi,am inlocuit firele de la intrerupatoarele de pe usi si le`am legat de firul galben de la plafoniera,punand si o siguranta de 10.totul merge perfect.multumesc pentru sprijin!

Lica Cristian scrie:
13 Iun 2018, 19:17
Salut am o mica problema in cea ce priveste luminile de ceata si indicatorul de la baia de ulei... Ma poate ajuta cineva?
Deschide un topic legat de problema asta.
Aici se vorbeste de indicatorul de usi deschise.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro