Re: inchidere centralizata

#17
Dory scrie:Inchidere am si eu pe matiz dar este enervanta pe langa ca este practica. Raman avariile active si cand plec de pe loc ,daca las cheile in contact tot timpul las geamul deschis deoarece se blocheaza singura. Iar telecomanda nu merge decat de la doi metri si are baterie noua. Se numeste THOR . Nu este montata de mine asa am cumparat masina si din cate am inteles a fost montata in servis. Nu este asa de simplu de montat daca vrei sa fie totul in regula , stiu noi romanii ne pricepem la toate dar la nimic bine. :geek:
schimba indicatoarele (butoanele) de la usi si nu o sa mai faca figuri,acele butoane nu mai fac contact bine iar alarma citeste ca ar fi o usa deschisa!

Re: inchidere centralizata

#19
Salut. Mi-am cumparat o inchidere centralizata universala Pilot si uitandu-ma la niste preturi de montare am vazut ca cel mai ieftin ar fi 50 ron/usa. Tinand cont ca am dat 60 de lei pe kit mi s-ar parea cam aiurea sa dau 200 pe montaj, dar parca nici singur nu m-as apuca sa o montez. Stiti cumva un service sau pe cineva care imi poate monta inchiderea centralizata, la un pret ceva mai rezonabil? Multumesc!

Re: inchidere centralizata

#22
coz scrie:Salut. Mi-am cumparat o inchidere centralizata universala Pilot si uitandu-ma la niste preturi de montare am vazut ca cel mai ieftin ar fi 50 ron/usa. Tinand cont ca am dat 60 de lei pe kit mi s-ar parea cam aiurea sa dau 200 pe montaj, dar parca nici singur nu m-as apuca sa o montez. Stiti cumva un service sau pe cineva care imi poate monta inchiderea centralizata, la un pret ceva mai rezonabil? Multumesc!


Buna,
Acelasi lucru m-ar interesa si pe mine, insa in Brasov.. daca are cineva habar de un service cu preturi cat de cat okey, rog sa mi-l spuna si mie.
Multumesc.

Re: inchidere centralizata

#23
Si eu mi-am pus o inchidere centralizata univerasala care merge f bine si am cautat in multe locuri dar sub 50 de lei pe usa nu am gasit sa o montez. Montarea nu este chiar simpla si e ceva de lucru . pana la urma am dat 100 de lei pe inchidere si 200 pe montat .

Re: inchidere centralizata

#24
Dory scrie:Inchidere am si eu pe matiz dar este enervanta pe langa ca este practica. Raman avariile active si cand plec de pe loc ,daca las cheile in contact tot timpul las geamul deschis deoarece se blocheaza singura. Iar telecomanda nu merge decat de la doi metri si are baterie noua. Se numeste THOR . Nu este montata de mine asa am cumparat masina si din cate am inteles a fost montata in servis. Nu este asa de simplu de montat daca vrei sa fie totul in regula , stiu noi romanii ne pricepem la toate dar la nimic bine. :geek:


Bineinteles Dory acel sistem care iti inchide usile cand ai cheile in contact ti-l poti anula ( la centralina de la alarma respectiv inchidere depinde cum ai sau daca ti le-ai puse separat), este un spliter care odata scos iti anuleaza aceea comanda.
Daewoo Matiz, Euro 2, Hybrid, 338000 km
[img= link to the image goes here ]
Numele contului nu este o jignire la adresa nimanui respectiv la nimic, este pur si simplu un alias.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori