Sugestie SOS Matiz

#1
Salut

ideea mea e una simpla si eficienta, insa nu stiu la citi si cit va prinde, totusi o sa o scriu aici.

De cite ori nu ne-am trezit ca Matizul din motive nestiute de noi ne-a lasat si nu stim ce sa facem?...singur, presat de timp, fara mute cunostinte despre cum si ce ar trebui sa rezolvi? De multe ori ...Asadar, ce propun este un sistem simplu de anuntare a colegilor matizisti care vor si pot ajuta persoana aflata in asemenea situatie, cu ce pot, ....de la a-l transporta pe coleg la locul unde trebuia sa ajunga pina la asistenta tehnica la fata locului in masura in care ne pricepem. Cu alte cuvinte, ar fi super sa putem folosi un sistem, dat fiind faptul ca toti avem telefoane mobile, spre exemplu putem trimite un SOS mail catre toate adresele celor care au matiz si vor sa ajute, si bineinteles care pot in acel moment.
In mail putem trimite si locatia exacta folosind diferite aplicatii, sau pur si simplu putem insera o poza, sau explica in mail locatia si problema. Apoi, altceva nu este de facut decit unul din colegi sa raspunda SOS ului si sa incerce sa rezolve problema in timpul cel mai scurt.

Astept feedback urile voastre si garantindu-va totala mea deschidere si intregul ajutor pe care il pot da, anexez mai jos datele mele de contact.

Nume: Cesar
Locatie: Drumul Taberei
Telefon: 0757040066
Email: cesar.vascocenco@yahoo.com
Skype: vascocenco.cesar1


Respect!...pentru ca imi pasa.
Respect!...pentru ca imi pasa.

Re: Sugestie SOS Matiz

#3
A mai existat un astfel de topic pe care l-am desfiintat din motivul foarte simplu: nu s-a folosit desi s-au scris datele.
De altfel, cine vine la intalnirile MatizClub din Bucuresti are numerele de telefon ale colegilor. Nu toata lumea suporta ideea de a lasa o adresa de mail (care, by the way, este citita de fel si fel de crawleri pe net si te trezesti cu spam-uri incat nu stii de unde pana unde au aparut) sau un numar de telefon sa fie sunat de orice neica nimeni care vrea sa se distreze si sa dea apeluri si sms-uri idioate.

Cel mai ok este sa se vina la intalniri, se face un grup de amici, se fac schimburile de telefoane acolo si SOS-ul functioneaza asa.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Sugestie SOS Matiz

#4
Inteleg perfect, insa eu ma gindeam la cei care nu pot veni la intilniri...citi vin la intilniri, 10?

Daca consideri ca nu isi are rostul te rog sterge subiectul si multumesc frumos.
Respect!...pentru ca imi pasa.

Re: Sugestie SOS Matiz

#5
10, 5, 8... Contează ca suntem. Multi lucram, multi suntem ocupați, dar o ora ne mai facem liber din când în când și venim.

Propunerea ta de a sari în ajutorul unuia care are probleme este perfecta, însă nimeni nu ar veni pentru un necunoscut. Din cauza asta spun ca nu ar avea succes ideea asta.

Intre noi, ca și cunoștiințe, funcționează.

Noi am făcut și un grup pe whatsapp în care facem o prezenta la întâlnirile din București, dam anunțuri cu privire la intalniri și din când în când se mai baliverneaza pe acolo cu fel și fel de prostioare.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Sugestie SOS Matiz

#6
Mustang personal o sa te contrazic. Eu as veni tocmai pentru ca atiu cum e sa fiu intr-o astfel de situatie. Totusi inteleg ce spui si iti dau dreptate...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Respect!...pentru ca imi pasa.

Re: Sugestie SOS Matiz

#7
Pai faza e in felul urmator: Daca din intamplare primesc un telefon de la Tudor, Mustang, Razvan, Sorin... etc etc, si ma refer la colegii cu care ma cunosc personal si am fost la destul de multe intalniri locale si nationale, logic ma ma voi duce sa ajut, indiferent daca e 5 dupa amiaza sau 2 noaptea, chiar daca nu e in Bucuresti. Insa asa, pentru unul care a intrat pe grup doar sa intrebe o problema si pe urma a disparut "like a fart in the wind" (ca sa-i citam pe americani), nu prea vad rostul. Da, exisa Vasy la Pitesti pentru care m-as duce in caz de necesitate, insa pentru "Gigel", care are o singura postare pe grup acum 2 ani.... nu prea. Exact cum spunea si Mustang, avem "minigrupul" nostru pe WApp, unde comunicam, si comunicam ok, adica daca postez ceva, in primele minute e imposibil sa nu vada vreunul dintre colegi, plus ca avem telefoanele fiecaruia si in caz de necesitate, ne putem mobiliza.
"Educația este ca erecția. Dacă o ai se vede."

Re: Sugestie SOS Matiz

#8
Acest lucru l-am facut chiar si eu pentru colegul de club Vlad, ... a ramas omu' pe A1(pana delco) la km 35, am plecat dupa el( 22:30 parca) si a putut veni in Buc.
Pentru cei care frecventeaza intalnirile clubului si sunt membrii, chiar fac lucrul asta.
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron