Lampa ceata modificari si idei

#1
Salutare tuturor
Vreau sa pun in locul "sticlei " de la becul de ceata din tripla stg unul alb de marsharier din tripla dr. si nu am idee cum
Am " sticla " de la tripla dreapta dar nu stiu cum sa scot gemuletul alb .... se vede ca e aplicat prin lipire dar nu vreau sa fortez cumva sa nu o sparg . Poate are cineva o idee cum se poate proceda
Multumiri si scuze moderatorilor daca am deschis topic cu subiect despre care s-a discutat deja dar nu am gasit solutia .

Re: Lampa ceata modificari si idei

#4
emyct scrie:da si pe mine m-ar interesa treaba asta , motiv: sa se vada si pe stanga si pe dreapta alb ca zici ca e chior de-un ochi asa
solutia e sa iti iei un led smd cree si vezi si sa cosi la 30 de metri :lol: e cam 50ron dar cred ca va rezolva problema
daca va apucati sa modificati lumina pentru ceata... cand e ceata si ai nevoie de ea, ce faci?
i hate the cops ;)

Re: Lampa ceata modificari si idei

#6
stimati domni , am si eu niste idei in ceea ce prieveste modificarea amintita
! . doua becuri ptr mers inapoi si implicit design-ul triplelor
2 . Schimbarea lampii de ceata cu 2 becuri normale P 21 in ambele triple
Dar pana la acest aspect ma chinuie ideea cum scot gemuletul alb de la tripla dreapta si sa il pun la tripla stanga in locul gemuletului rosu
Asta e marea mea problema
Daca rezolv ce va urma veti afla si va fi ceva frumos , poate si cu leduri dar pana atunci , la intrebarea chinuitoare , imi poate da cineva raspuns ?
Sper ca am raspuns si la intrebarile voastre

Re: Lampa ceata modificari si idei

#14
Mustang scrie:Toate ca toate, dar gemuletele respective sunt integrate, nu sunt lipite pe sticla stopului.

Am stopul de pe stanga , care l-am schimbat fiind spart , i-am dat sticla jos si am observat ca gemuletul alb e aplicat prin lipire dar nu prea reusesc sa il dau jos imi e frica sa nu il sparg
cele originale care au sticla alba la tripla stanga si la rosie la tripla dreapta sunt folosite in anglia deoarece se circula invers fata de cum circulam noi
Ideea e sa pun 2 becuri de mesr cu spatele iar ceata sa o mut in locasurile pentru vestitul " ochi de pisica " si astfel rezolv si cu lampile de ceata fiind 2 , si cu mersul cu spatele de asemenea fiind 2 , si simetria ca si aspect a celor 2 triple
Deci cum scot gemuletul alb de pe sticla stopului dreapta ?
Dine-nteles ca voi recurge si la variante cu leduri dar nu inainte de a rezolva cu gemuletele :)

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron