trapa matiz

#1
salut. si-a montat cineva trapa pe matiz? 8-)
si daca da poate sa ne spuna si noua cum?
ii ploua in masina? niste poze ceva....
m-ar interesa... :P
am mers la un moment dat pe un matiz si avea trapa manuala si
ori era montata prost, ori era ea proasta ca ploua in masina :lol:
pe mine m-ar interesa trapa electrica... poate ma ajutati cu niste link-uri ceva :mrgreen:
i hate the cops ;)

Re: trapa matiz

#8
CZR scrie:Da, asta ar fi singura varianta, sa culiseze pe sus. Trapa de Opel Calibra are acelasi sistem.

M-am uitat pe acel site si trapa de sticla din doua bucati despartia la mijloc mi se pare geniala pentru Matiz. Vreau si eu! :shock:
Sunt curios cate sute de euro costa. :roll:
pune si tu un link :ugeek:
i hate the cops ;)

Re: trapa matiz

#12
CZR scrie:Ai traversa intre stalpii B, nu poti sa pui una intreaga.
Si chiar crezi ca te protejeaza prea mult?

Revenind la subiect: prost rau siteul ala. Ai configurator dar nu iti arata nici un pret. Iti spune doar ce modele merg pe Matiz.

Re: trapa matiz

#13
Daca esti cu adevarat interesat poti sa dai un telefon. Nu e mare lucru. Mie mi se pare un site elegant ce reflecta profesionalism.

Suntem pe subiect mai tare decat crezi. Deci, daca tai traversa aia nu te vad bine. Si nu-i vorba doar de siguranta la impact. :lol:

Si ca sa fiu si mai pe subiect, ca un raspuns la primul post: sfatul meu este sa te uiti la o trapa originala de Matiz, cu plafonul dat jos sa vezi in ce fel e prinsa si o montezi si tu exact la fel. Merg si adaptari dar trebuie facute cu cap. Daca garniturile si chederele sunt bune la trapa de fabrica nu vad de ce ar ploua inauntru. Eu am mers cu Matiz-uri cu trapa de fabrica si nu au probleme.
Reconditionare faruri matuite, zgariate si aplicare de folii
Imagine

Re: trapa matiz

#14
Site-ul arata bine. Nu am zis asta. Faza e, ca macar un pret, chiar daca nu era real, puteau sa posteze si ei. Asa isi poate face omul o idee cam cat ar costa. Mi se pare cel mai ok.

In fine ..arata bine si atat. Cred ca pretul nu renteaza prea mult pentru una din masinile noastre. Mai repede investesti intr-o instalatie de AC decat in trapa. Parerea mea.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron